biuro@bydgostia.com.pl

Szanowni Państwo,  od dnia 01.08.2020 r. zmieniliśmy siedzibę biura i sposób kontaktowania się z naszymi Klientami. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty turystycznej. Prosimy o kontakt drogą mailową: biuro@bydgostia.com.pl lub telefonicznie, tel. 52 346 07 00 lub 509 347 182.

WARMIA, MAZURY,  LITWA,PUSZCZA BIAŁOWIESKA - 9 dni

*

9 dni

*

Program wycieczki

DZIEŃ   1  

Zbiórka uczestników. Przejazd na Warmię i zaokrętowanie na statek płynący po Kanale OSTRÓDZKO-ELBLĄSKIM. Przepłynięcie fragmentem najsłynniejszego w Europie Kanału, możliwość oglądania śluzowania i POCHYLNI. Czas rejsu ok. 2 godz.

DZIEŃ   2

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ŚW. LIPKI.

Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego : kościoła, krużganków i zabudowań Jezuitów oraz udział w koncercie organowym.Według  legendy to tutaj skazaniec umieścił figurkę Matki Boskiej  jako wotum za uniewinniający wyrok. Już od XV.  stulecia zaczynają  ściągać tutaj pielgrzymki i tak trwa do dnia dzisiejszego. – najcenniejszy i najpiękniejszy zabytek Suwalszczyzny.

Przejazd na teren Wigierskiego Parku Narodowego, nad Jezioro Wigry, jednego z największych w regionie i  z najbardziej urozmaiconą linią brzegową. Wjazd do WIGIER– niewielkiej wsi z zespołem klasztornym Zakonu Kamedułów. Zwiedzanie POKAMEDULSKIEGO ZESPOŁU KLASZTORNEGO. Jest to najpiękniejszy i najcenniejszy z zabytków Suwalszczyzny, wzniesiony na przełomie XVII i XVIII w. według projektu Putiniego. Nad  rozłożonymi na dwóch tarasach budynkami króluje kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, wieża zegarowa  i 10 eremów- domków w których mnisi wiedli pustelnicze życie. Jest to rownież miejsce pobytu Jana Pawła II w czasie pielgrzymki do Ojczyzny w 1999 r.

Przejazd do   SEJN – stare, prywatne miasto, dzisiaj centrum mniejszości litewskiej. Zwiedzanie : bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, klasztoru dominikanów,  XIX. wiecznego rynku z klasycystycznym Ratuszem.

Czas wolny – możliwość degustacji smacznych blin litewskich w jednej z restauracji.

Przejazd na nocleg do Augustowa.  Zakwaterowanie i obiadokolacja.

Wieczorny spacer po Augustowie. 

DZIEŃ   3

Śniadanie. Wykwaterowanie.

Przejazd na Litwę do Druskiennik – jednego z najlepszych uzdrowisk klimatycznych i balneologicznych na terenie pn. – wsch. Europy, położonego na wysokim brzegu Niemna, wśród  lasów i pagórków.

Spacer po uzdrowisku  lub korzystanie z atrakcji Aquaparku  -  2 godziny.

Przejazd do Trok  – dawnej stolicy Litwy. Degustacja karaimskich kibinów.

Zwiedzanie Trok - zabytkowe budynki architektury karaimskiej, kościół katolicki, cekiew prawosławna, figura Nepomucena, średniowieczny gotycki zamek na Wyspie Zamkowej na Jeziorze Galwe, którego budowę dokończył Wielki Książę Witold.

Przejazd do hotelu w Wilnie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ   4

Śniadanie.

Wilno - trzecia i aktualna stolicy Litwy.

Piesze zwiedzanie wileńskiej starówki: Ostra Brama - jedyna zachowana z 9. istniejących niegdyś bram miejskich w murach obronnych Wilna z Kaplicą Matki Boskiej Ostrobramskiej, Klasztor Bazylianów z celą Konrada, barokowy Zespół Uniwersytetu Wileńskiego, którego studentami byli m.in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Czesław Miłosz, klasycystyczna Archikatedra, Zamek Królewski, kościoły św. Anny i Bernardynów, Pomnik Adama Mickiewicza.

Czas wolny na Starym Mieście.

DZIEŃ   5 

Śniadanie, wykwaterowanie.

Zwiedzanie Wilna -  tura objazdowa : Góra Trzech Krzyży z pomnikiem poświęconym ofiarom stalinizmu na Litwie,  dzielnica Antokol z Kościołem Św. Piotra i Pawła – najcenniejszym zabytkiem barokowym w Wilnie (około 2 tysiące rzeźb we wnętrzu kościoła), Cmentarz na Rossie – najstarszy i najpiękniejszy cmentarz wileński z grobowcem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serca, a także nagrobkami szeregu wybitnych Polaków zasłużonych dla ojczyzny.

Przejazd do Polski, zakwaterowanie  (okolice Augustowa), obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ   6 

Śniadanie. Wykwaterowanie.

Rejs statkiem po kanale augustowskim  i jeziorach augustowskich.

Szlak rozpoczyna się w porcie w Augustowie i wiedzie przez śluzy Przewięź do Studzienicznej (miejsce kultu maryjnego zwiazanego z cudownym obrazem Matki Boskiej, którego początki siegają roku 1728.  

Studzieniczna położona jest na skraju Puszczy Augustowskiej – jednego z największych kompleksów leśnych w Polsce i głównej atrakcji przyrodniczej regionu. Podczas rejsu uczestniczymy w śluzowaniu. Trasą tą płynął  papież Jan Paweł II  podczas wizyty na Ziemi Augustowskiej w czercu 1999.  Wydarzenie to upamiętnia pomnik postawiony po wizycie Ojca Świętego obok zabytkowej kapliczki NMP w Studzienicznej.

Przejazd do Tykocina. Jest to miasto, gdzie w dawnych czasach przebywali wielokrotnie królowie oraz książęta polscy. Tutaj znajduje się duża liczba zabytków, a przede wszystkim zachowany oryginalny układ przestrzenny miasta, z widoczną do dzisiaj granicą części żydowskiej z oryginalną synagogą.

Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Białegostoku.

DZIEŃ  7 

Śniadanie. Zwiedzanie Białegostoku - stolicy Podlasia : ratusz, Pałac Branickich, Cerkiew Św. Ducha i in. Przejazd do Sokółki - zwiedzanie miasta. Przejazd do Bohonik - zwiedzanie XIX-wiecznego meczetu i muzułmańskiego cmentarza. Przejazd do Supraśla. Zwiedzimy supraską ławrę z Muzeum Ikon. Najstarsze z nich pochodzą z XVIII w.

Późnym wieczorem powrót do ośrodka na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ  8

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Hajnówki - stolicy Puszczy Białowieskiej. Zwiedzimy dwupoziomowa cerkiew- prawosławny sobów św. Trójcy. Przejazd do Białowieży i zwiedzanie Białowieskiego Parku Narodowego z najciekawszymi zabytkami oraz osobliwościami przyrodniczymi.

Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ  9 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Grabarki na Świetą Górę, do najważniejszego sanktuarium prawosławnego na terenie Polski. Wyjazd w drogę powrotną. Na trasie postój na posiłek - obiad we własnym zakresie.

Przyjazd do miejsca rozpoczęcia imprezy  w późnych godzinach nocnych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE :     

-      8 noclegów  w pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, hotelach: pokoje 2. i 3. osobowe z łazienkami,

-       wyżywienie typu HB  : 8 śniadań  i  8. obiadokolacji,

-      opieka pilota udzielającego informacji turystycznej,

-      ubezpieczenie grupowe od NNW, KL

-      rezerwacja obiadu w ostatnim dniu wycieczki

CENA WYCIECZKI NIE  OBEJMUJE :   

-   opłaty przewodników miejscowych

-   kosztów biletów wstępu

-   kosztu obiadu w drodze powrotnej

 

  

 • MSC Cruises
 • Patron Travel
 • Almatur
 • Best Reisen
 • Ecco Travel
 • Ecco Holiday
 • EPT
 • Exim Tours
 • frater
 • Grecos Holiday
 • Herkules Express
 • Lekier
 • Sun & Fun
 • Logos Tour
 • Martin
 • Mede
 • Oasis Tours
 • Olimp
 • Oskar
 • ATJ Lingwistyka
 • atur
 • PBPO
 • Trade & Travel
 • top_touristik
 • Matimpex Travel 2
 • Mouzenidis Travel