biuro@bydgostia.com.pl

Szanowni Państwo,  od dnia 01.08.2020 r. zmieniliśmy siedzibę biura i sposób kontaktowania się z naszymi Klientami. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty turystycznej. Prosimy o kontakt drogą mailową: biuro@bydgostia.com.pl lub telefonicznie, tel. 52 346 07 00 lub 509 347 182.

Pielgrzymka HISZPANIA z LOURDES

Lourdes - Santiago di Compostella - Madryt - Toledo - Barcelona Pielgrzymka HISZPANIA z LOURDES

*

10 dni

* TERMIN : 19.09 - 28.09.2016

PROGRAM WYCIECZKI

DZIEŃ 1   WRZEŚNIA - BERLIN - BARCELONA - LOURDES

Godz. 00.00 - zbiórka uczestników pielgrzymki i wyjazd z WRZEŚNI. Transfer na lotnisko ( dodatkowo płatny ) Przyjazd na lotnisko w Berlinie na ok. 2 godziny przed planowanym wylotem.

Godz. 12.20 – wylot z BERLINA /Schonefeld do BARCELONY .

Godz. 15.00 – przylot na lotnisko w BARCELONIE . Transfer z lotniska do hotelu w Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu późnym wieczorem, nocleg – w tym dniu nie ma obiadokolacji.

DZIEŃ 2   LOURDES Śniadanie. Zwiedzanie jednego z największych Sanktuariów Maryjnych - SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ W LOURDES: Bazyliki Różańca Świętego i Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Bazyliki Piusa X i GROTY MASABIELSKIEJ. (to w tym miejscu uboga pastereczka Bernadeta Subirous zobaczyła w pirenejskiej grocie “ Piękną Panią “)..To widzenie całkowicie zmieniło nie tylko jej losy, ale także tej małej górskiej osady. Droga krzyżowa, czas na indywidualną modlitwę, dla chętnych kąpiel w basenach wypełnionych wodą z cudownego źdródełka. Spacer po mieście i poznanie miejsc zwiazanych ze Św. Bernadettą. Obiadokolacja. Udział w międzynarodowej modlitwie różańcowej i procesji z lampionami w godzinach wieczornych. Nocleg.

DZIEŃ 3     LOURDES - BURGOS

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż Oceanu Atlantyckiego. Krótki postój w okolicach San Sebastian. Wypoczynek nad oceanem. Przejazd do BURGOS – spacer po mieście. Przejazd na nocleg w okolicach Burgos. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

DZIEŃ 4   BURGOS - SANTIAGO DE COMPOSTELA

Śniadanie. Przejazd na szlak pielgrzymkowy św. Jakuba ( słynne Camino de Santiago). Przejście piesze krótkiego odcinka drogi El Camino, ok. 1- 2 km.. Przyjazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA – miasta założonego w 813 r., ściśle związanego z Św. Jakubem. Santiago de Compostela jako jedno z trzech świętych miast obok Rzymu i Jerozolimy, stało się celem pielgrzymek nie tylko w naszych czasach, ale i wcześniejszych. Już od XII w. była to najczęściej uczęszczana trasa pielgrzymkowa w Europie. Poznanie katedry stanowiącej zachwycający romański krzyż łaciński, z którego należy podziwiać cztery fasady, a każda z nich jest arcydziełem z innego okresu. Modlitwa przy srebrnej trumnie mieszczącej święte szczątki Św. Jakuba. Spacer po mieście, czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5   SANTIAGO DE COMPOSTELA - SALAMANKA - MADRYT

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do MADRYTU. Na trasie postój w SALAMANCE- jednego z najważniejszych centrów naukowych w Europie. Zwiedzanie miasta, m.in.: Plaza Mayor – plac główny wybudowany w XVIII w., zaliczany do najpiękniejszych w Hiszpanii, Stara Katedra (Catedral Vieja) – romański kościół z XII w., Nowa Katedra (Catedral Nueva) – ostatni gotycki kościół w Hiszpanii. Przejazd do hotelu w okolicach Madrytu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6    MADRYT - TOLEDO

Śniadanie, przejazd do centrum MADRYTU – stolica Hiszpanii i jedno z najstarszych miast na naszym kontynencie. Zwiedzanie m.in.: Palacio Real (Pałac Królewski), La Almudena - katedra madrycka, spacer po Puerto del Sol (Brama Słońca), Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, spacer po Plazza Mayor (Główny Plac) – nazywany „teatrem pod niebem Madrytu”. Plaza Mayor jest symbolem Madrytu. Przejazd do TOLEDO – miasta położonego nad rzeką Tag - spacer po urokliwych uliczkach miasta, podziwianie Katedry Najświętszej Marii Panny (budowana w latach 1227-1493), jednej z najbardziej znaczących budowli gotyckich w Hiszpanii, zwiedzanie ( z zewnątrz ) Alkazaru – twierdzy z XI wieku wzniesionej w najwyższym punkcie miasta. Odwiedzenie muzeum El Greco – poznanie najcenniejszych dzieł artysty. Przejazd autokarem na punkt widokowy i podziwianie panoramy Toledo. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7   ÁVILA - ESKORIAL

Śniadanie. Wyjazd do ÁVILI – miasta rodzinnego Św. Teresy - doktora Kościoła. (Teresa Sánchez de Cepeda y Ahumada-ur. 28 marca 1515). Podziwianie wspaniale zachowanych średniowiecznych murów miejskich – Las Murallas oraz ruin zamku Maurów, gotyckiej Katedry Chrystusa Zbawiciela z XIV-XV w., łączącej styl romański, gotycki i renesansowy. Pzejazd do ESKORIALU - monumentalnego architektonicznego zespołu pałacowo-klasztorno-bibliotecznego króla Filipa Habsburga. Kompleks wybudowano głównie jako nekropolię hiszpańskich monarchów (pochowano tam niemal wszystkich hiszpańskich królów i królowe). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8   SARAGOSSA - BARCELONA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do BARCELONY. Na trasie postój w stolicy Aragonii - SARAGOSSA. Zwiedzanie miasta “ bohatera “ z Bazyliką Santa Maria del Pilar - bazylika o czterech wieżach i jedenastu kopułach, zbudowana na przełomie XVII/XVIII w.. Spacer po głównym placu miasta i podziwianie budynku Giełdy oraz Catedral del Salvador. Przejazd w okolice Barcelony. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9   BARCELONA

Śniadanie.Przejazd do BARCELONY. W programie zwiedzania miasta : spacer słynną ulicą Ramblas, Plac Kataloński, Katedra św. Eulalii w dzielnicy gotyckiej, przejazd na Wzgórze Mandjuik, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto. Poznanie wspaniałych dzieł architektonicznych Antonio Gaudiego: Sagrada Familia ( kościół Św.Rodziny) - jeden z symboli Barcelony, Park Guell - duży ogród otoczony murem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10 Śniadanie.

Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Barcelonie na ok. 2 godziny przed planowanym wylotem. Godz. 90.00 - wylot z Barcelony Godz. 11.45 - przylot do Berlina/Schonefeld Transfer z Berlina do Wrześni.

Uwaga ! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji poszczególnych punktów programu. Ostateczną decyzję podejmuje pilot wraz z opiekunem duchowym

CENA PIELGRZYMKI : 3.450,00 PLN + 100,00 EUR (koszt biletów wstępu )

CENA OBEJMUJE :

- przelot samolotem na trasie : Berlin – Barcelona – Berlin

- przejazd hiszpańskim autokarem o podwyższonym standardzie z wc, caffe-bar, odtwarzaczem DVD i CD

- noclegi w hotelach **/***, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami - wyżywienie : śniadania kontynentalne wzmocnione i ciepłe obiadokolacje – 2 dania ( napoje płatne we własnym zakresie,

- opieka pilota udzielajacego informacji turystycznej na całej trasie

- ubezpieczenie Signal Iduna : KL -10.000,00 EUR, NNW – 15.000,00 PLN i bagażu ( 1.000,00 PLN)

Uwagi:

1. Dopłata do pokoju 1. osobowego wynosi 600,00 PLN.

2. Kalkulacja została sporządzona w oparciu o ceny z dnia 10.01.2016 dla grupy 35 osób. W przypadku znacznych podwyżek kursu EUR, cen usług i kosztów transportowych oraz elementów kalkulacji od nas niezależnych, cena może ulec zmianie.

3. Na bilety wstępu, opłatę przewodnikóew lokalnych, wjazdy do miast, sprzęt nagłaśniający oraz inne opłaty związanie z realizacją programu pielgrzymki, należy zabezpieczyć 100,00 EUR (ceny obowiązujące na dzień 01.02.2016 r.) - płatne pilotowi i do rozliczenia przez pilota.

4. Do dnia 30.03.2016 r. należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1.000,00 PLN na poczet rezerwacji biletów lotniczych. Jest to kwota bezzwrotna. Brak wpłaty w terminie oznacza automatyczne anulowanie całej rezerwacji.

  

 • MSC Cruises
 • Patron Travel
 • Almatur
 • Best Reisen
 • Ecco Travel
 • Ecco Holiday
 • EPT
 • Exim Tours
 • frater
 • Grecos Holiday
 • Herkules Express
 • Lekier
 • Sun & Fun
 • Logos Tour
 • Martin
 • Mede
 • Oasis Tours
 • Olimp
 • Oskar
 • ATJ Lingwistyka
 • atur
 • PBPO
 • Trade & Travel
 • top_touristik
 • Matimpex Travel 2
 • Mouzenidis Travel