biuro@bydgostia.com.pl

Szanowni Państwo,  od dnia 01.08.2020 r. zmieniliśmy siedzibę biura i sposób kontaktowania się z naszymi Klientami. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty turystycznej. Prosimy o kontakt drogą mailową: biuro@bydgostia.com.pl lub telefonicznie, tel. 52 346 07 00 lub 509 347 182.

PORTUGALIA - PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO FATIMY

*

9 DNI

*

PROGRAM  PIELGRZYMKI :

Dzień 1

WARSZAWA - LIZBONA - czwartek 08.10.2015

Zbiórka uczestników . Przejazd autokarem ( za dodatkową opłatą około 100 zł/ os.) do Warszawy .

Godz. 15.15 - wylot do LIZBONY . Przylot – godz. 18.20 . Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

LIZBONA - piątek 09.10.2015

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugali – LIZBONY: spacer po zabytkowej średniowiecznej dzielnicy Alfama pełnej krętych, wąskich uliczek, położonej na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, zwiedzanie - katedry Se, kościoła Św. Antoniego Padewskiego, stojącego w miejscu domu rodzinnego Świętego; przejazd do dzielnicy Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie klasztoru Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisanego na listę UNESCO. Spacer nad Tagiem – podziwianie imponującego Pomnika Odkrywców, wzniesionego w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta . Fakultatywnie (za dodatkową opłatą w wysokości ok. 50 EUR ): wieczór z muzyką fado połączony z kolacją. Fado, czyli tradycyjna portugalska pieśń będąca ważnym elementem kulturowej tożsamości została wpisana w 2011 r. na Listę Dziedzictwa Niematerialnego UNESCO. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

COIMBRA - BRAGA - sobota 10.10.2015

Śniadanie, wykwaterowaniez hotelu. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii i centrum uniwersyteckiego. Zwiedzanie: najstarszy w kraju uniwersytet, założony w 1290 r., ze wspaniałą barokową biblioteką; Stara Katedra – najwspanialsza romańska budowla w Portugalii; kościół Świętego Krzyża z arcydziełami sztuki rzeźbiarskiej renesansu. Przejazd do BRAGI, głównego ośrodka religijnego, zwanego portugalskim Rzymem. Spacer po zabytkowym centrum. Zwiedzanie wielokrotnie przebudowywanej i bogatej stylowo katedry. Przejazd do największego Sanktuarium Portugalii BOM JESUS DO MONTE z charakterystycznymi, barokowymi schodami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

PORTO - BARCELOS - niedziela 11.10.2015

Śniadanie. Przejazd do PORTO, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Duero. Historyczne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie: kościół św. Franciszka; dworzec św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, który kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Fakultatywnie : - wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina, degustacja słynnego porto, z którego produkcji słynie miasto ( cena 10 euro ). - rejs statkiem po rzece Duero – wspaniała okazja, by poznać miasto z innej perspektywy ( ( cena 10 euro ). Przejazd do BARCELOS – krótki postój i spacer po mieście, poznanie jednego z najważniejszych symboli miasta, jak i całej Portugalii – charakterystycznego ceramicznego kogucika (Galo de Barcelos). Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzien 5

AVEIRO – COIMBRA – FATIMA - poniedziałek 12.10.2015

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do AVEIRO, miasta na wodzie, z charakterystycznym labiryntem kanałów, który dominuje w tutejszym krajobrazie. Spacer po centrum, gdzie można podziwiać malownicze domy rybaków. Symbolem miasta są łódki rybackie moliceiros, dekorowane rysunkami w żywych kolorach, przypominające weneckie gondole. Rejs po kanałach miasta tradycyjnymi łodziami. Przejazd do FATIMY - ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, Wieczorem udział w modlitwie różańcowej połączonej z prprocesją światła. Nocleg.

Dzień 6

FATIMA - wtorek 13.10.2015

Śniadanie . Całodzienny pobyt w FATIMIE . Zwiedzanie Sanktuarium Najświętszej Marii Panny: Plac Pielgrzyma, Bazylika z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, Kaplica Objawień. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków - ich oryginalnie zachowanych domów, kościoła parafialnego. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Czas na indywidualną modlitwę , droga krzyżowa. Obiadokolacja, Udział w procesji różańcowej ze świecami.. Nocleg.

Dzień 7

FATIMA - BATALHA – ALCOBAçA – NAZARE - środa 14.10.2015

Śniadanie. Przejazd do miejscowości BATALHA – zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej, przykładu późnego gotyku portugalskiego z grobowcami władców portugalskich ( obiekt wpisany na światową listę UNESCO) .Przejazd do ALCOBAçA - zwiedzanie imponującego opactwa zbudowanego przez Zakon Cystersów z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Przejazd do miejscowości NAZARE , położonej nad Oceanem Atlantyckim, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium Maryjnego ( Matki Boskiej Karmiącej ), dziś popularnego kurortu portugalskiego. Odpoczynek na pięknej plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8.

OBIDOS – CABO DA ROCA - czwartek 15.10.2015

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ÓBIDOS - maleńkiego, urokliwego miasteczka ze zwartą zabudową średniowieczną, którego uliczki skąpane są w kwiatach , a budynki w kolorach żłółtym, niebieskim i białym zachwycają od pierwszego kroku po przekroczeniu murów. Część okolona średniowiecznymi murami  już dawno wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Przejazd na najdalej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO da Roca – punkt kontynentu europejskiego położony na malowniczym urwisku skalnym o wysokoćć 140 m n.p.m. Przejazd w okolice Lizbony, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

LIZBONA – WARSZAWA - piątek 16.10.2015

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Lizbonie .

Godz. 9.30. - wylot do Polski .. Przylot do Warszawy - godz. 14.25. Przejazd do miejsca wsiadania. Zakończenie pielgrzymki.

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA OSTATECZNIE USTALA PILOT.

CENA : 3 100,00 zł

CENA OBEJMUJE :

- przelot samolotem na trasie : Warszawa - Lizbona – Warszawa; wszystkie opłaty lotniskowe, paliwowe, transfery;

- noclegi : 8 w hotelach *** ; pokoje 2,3 osobowe z łazienkami,

- przejazd autokarem o podwyższonym standardzie z klimatyzacją,

- wyżywienie typu HB : śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem( napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie)

- opiekę pilota udzielajacego informacji turystycznej,

- ubezpieczenie od NNW ( 15.000 pln ) i KL ( 10 000 euro ); ubezpieczenie od chorób przewlekłych

CENA NIE OBEJMUJE :

- biletów wstępu,opłat  przewodników lokalnych, sprzętu nagłaśniajacego " audio-giude" i degustacji wina  - ok. 100 EUR,

- dopłaty do pokoju 1 osobowego ( 500 zł ),

- wydatków osobistych

  

 • MSC Cruises
 • Patron Travel
 • Almatur
 • Best Reisen
 • Ecco Travel
 • Ecco Holiday
 • EPT
 • Exim Tours
 • frater
 • Grecos Holiday
 • Herkules Express
 • Lekier
 • Sun & Fun
 • Logos Tour
 • Martin
 • Mede
 • Oasis Tours
 • Olimp
 • Oskar
 • ATJ Lingwistyka
 • atur
 • PBPO
 • Trade & Travel
 • top_touristik
 • Matimpex Travel 2
 • Mouzenidis Travel